Ethereum, DeFi

Ethereum, DeFi

Spread the love

Ethereum, DeFi'nin popülerliği ve yaklaşan yükseltmenin etkisiyle 2.000 $ direnç seviyesini aştı © Reuters

Cuma günü Ethereum, sadece birkaç gün içinde %10’dan fazla bir artışla 2.000 $ direnç seviyesini aşarak önemli bir yükseliş yaşadı. Bu büyümenin başlıca nedeni, blok zinciri üzerine inşa edilen ve aracılar olmadan çeşitli finansal hizmetler sağlayan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının artan popülaritesi oldu.

Beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesi de bu artışta önemli bir rol oynadı. Yükseltme, gelişmiş ağ ölçeklenebilirliği ve güvenliği vaat ederek yatırımcılar arasında iyimserlik yarattı ve Ethereum üzerinde artan alım baskısına yol açtı.

Teknik açıdan bakıldığında, Ethereum’un fiyatı 2.050 doların ve 100 saatlik Basit Hareketli Ortalamanın üzerinde işlem görüyordu ve bu da kısa vadeli yükselen bir kanal tarafından desteklenen olumlu bir eğilime işaret ediyordu. Ancak, kripto para birimi 2.135 dolarlık direnç seviyesinde önemli bir engelle karşılaştı. Bu direncin üstesinden gelemezse, 2.115 ve 2.080 $ ‘lık acil destek seviyeleri ve 2.000 $’ lık ana destek ile aşağı yönlü bir düzeltmeye yol açabilir.

Fiyat artışı, Ethereum’un Perşembe günü önemli bir direnç seviyesini kırdığı ve %2’nin üzerinde bir fiyat artışına tanık olduğu dönüm noktası atılımını takip ederek token değerinin 1.900 doların üzerinde kalmasını ve 1.914,42 dolardan işlem görmesini sağladı.

Piyasa göstergeleri bu gelişmelerde önemli bir rol oynarken, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) olumlu piyasa koşullarına işaret ederken, Bollinger Bantları da yüksek fiyat oynaklığına işaret etti. Ethereum’un Göreceli Güç Endeksi ve Chaikin Para Akışı da yüksek seyretti.

Çarşamba günü, rallisi sırasında ağırlıklı hissiyatta keskin bir düşüşe yol açan yüksek satış baskısıyla karşı karşıya kalmasına rağmen, Perşembe günü CryptoQuant’tan gelen veriler, Ethereum için yüksek aktif adresler ve transfer hacmi ile iyimserlik gösterdi. Türev piyasasında, baskın alım duyarlılığı yeşil fonlama oranı ve alıcı alım/satım oranı ile gösterildi. Cubic Analytics, bu gelişmeleri kripto para birimi için bir dönüm noktası olarak doğruladı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Tags

Related News

No Image
No Image
No Image